Comunicat

Escrito por La Plataforma el . Posteado en Interés, Noticias

Us escrivim des de LA PLATAFORMA AMICS DE LA MAR  per informar-vos dels darrers aconteixements succeits aquests dies. 1)LA PLATAFORMA rep una cridada de l’Ajuntament per preguntar-li quants associats té per donar-li tants fullets del PLA D’EMERGÈNCIA  del Serrallo per repartir-los entre ells.A la nostra pregunta de si som les associacions els que hem de repartir ells fullets se’ns respón que sí,”QUE L’AJUNTAMENT NO POT ANAR PORTA PER PORTA A DEIXAR EL FULLET”.I nosaltres ens preguntem “PER QUÈ NO?”.Demanem que s’informe la gent perque és un tema molt important.Diuen que l’Ajuntament no té l’obligació perquè el PLÀ D’EMERGÈNCIA és de la Generalitat. No us preocupeu que la nostra associació farà les passes pertinents per saber ara de qui és la responsabilitat de repartir els fullets, perquè ,en cas que passés alguna cosa  perquè a la gent ningú l’ha informada, saber QUI SERIA RESPONSABLE DE L’ABSÈNCIA D’INFORMACIÓ ;tots no tenen internet i potser no sàpiguen ni que s’ha fet el Plà. 2)Demà us llevareu amb la foto de família als periòdics de LA PLATAFORMA EN DEFENSA DE LAS VIVIENDAS Y PROPIEDADES  DE LA COSTA,promoguda per la Diputació de Castelló.Aquesta foto inclourà associacions i pobles  que des de fa molt de temps lluiten per salvar les seues cases i propietats de la força de la mar i de la Llei de Costes, perquè l’Estat no ha regenerat i no ha beneficiat els perjudicats en la construcció dels Ports a la província.Inclourà també  membres de la nostra associació convidats a la reunió com adherits al col.lectiu ,així com membres del nostre Ajuntament,curiosament, també units a aquesta PLATAFORMA. Diem curiosament perquè fa gairebé dos anys venien sense escrúpuls les nostres propietats ,ens posaven el poble en contra ,ens qualificaven d’insolidaris ,…a canvi d’un Passeig Marítim que mutilava les nostres propietats . Ens alegrem que l’Ajuntament i associacions que justificaven  a capa i espasa aquell Passeig  ara s’associen a una iniciativa que ens defensa.No volem prejutjar aquest senyal,no volem veure un interés electoral,no volem pensar que el partit que mana a l’Ajuntament ,veient el mal paper que ha fet davant els propietaris de primera fila de mar,vora MURO,vora l’anomenat ja PASSEIG MARÍTIM,ara vullga recuperar-los amb aquest gest. És curiós ,repetim ,que aquesta PLATAFORMA DE LA DIPUTACIÓ naixca per defensar els interessos pels quals ens unim nosaltres com associació de veïns: -NO  a l’aplicació retroactiva de la Llei de Costes , i -NO a aquesta Llei tan injusta que només perjudica el xicotet propietari. Confiem que aquesta adhesió siga duradora i eficaç i no una jugada políticament correcta,pensant que,lamentablement,haurien de ser eleccions tots els anys!! EL Mediterráneo

Deja un comentario

Últimos comentarios

Lucia

|

Podían empezar desde el Puerto de Castellón que siempre nos dejan olvidados

Lucia

|

En la zona del Cami La Mar al río tampoco, lo que no tiene sentido es que repartan los papeles cuando todavía no está el 100% de la población, que suele ser a partir de la segunda semana de Julio-Agosto.