CARTA ALS ASSOCIATS, FINAL D’ESTIU 2013

Escrito por La Plataforma el . Posteado en Asambleas

Estimats associats I simpatitzants: L’estiu 2013 arriba al seu final . Aquest estiu acaba d’una manera lleugerament diferent. La nostra associació, tot i que mantindrà la seua infraestructura logística, comença una nova etapa, una etapa més discreta. Abans de l’estiu  vàrem plantejar canvis a la direcció que no van donar els fruits esperats. Assumptes familiars greus provocaven la necessitat de canvis a la presidència, però les opcions barallades no comtemplaven una implicació a alt nivell, com de vegades requereix el càrrec, per tant vam arribar a una solució intermitja. La nostra associació mantindrà els mateixos càrrecs, tota la infraestructura logística, com hem dit, però renuncia a fer activitats i, consequentment, a tota possible subvenció per part de l’Ajuntament. També renuncia a recollir la quota dels associats perquè, com que no farà cap activitat,  hem decidit no recaptar-la.  Els diners dels quals ara mateix disposa l’associació quedaran per a posibles futures activitats , lúdiques o jurídiques, que siguen necessàries. El naixement de la nostra associació és fruit d’una oposició a la construcció d’un passeig que no respectava l’espai del Muro per part de Costes. Modificacions de la Llei i canvis en el posicionament del nostre Ajuntament, així com una crisi que afavoreix l’absència d’obra pública, ens otorguen un temps de tranquilitat que oprofitarem front a la necessitat personal de la directiva de no poder-se dedicar plenament a la seua tasca. Açò no suposa una desaparició de l’Associació, sinò més bé un estar sense feina afegida. Assistirem a quantes reunions ens conviden i puguem assistir, i entenem que, en el moment en què ho necessiten i les circumstàncies ho demanen,  estarem preparats i disposats per tornar a l’activitat amb la intensitat necessària. Ja sabeu on estem i qui som, si ens necessiteu poseu-vos en contacte amb nosaltres i el més aviat que puguem us respondrem. Una abraçada i gràcies per estar al nostre costat.

Deja un comentario

Últimos comentarios

Lucia

|

Podían empezar desde el Puerto de Castellón que siempre nos dejan olvidados

Lucia

|

En la zona del Cami La Mar al río tampoco, lo que no tiene sentido es que repartan los papeles cuando todavía no está el 100% de la población, que suele ser a partir de la segunda semana de Julio-Agosto.